Skip links

Change Awards 2024
Winners and Finalists

JUMP TO

Change Awards 2024
Winners and Contenders

JUMP TO

Individual Categories

Category

Level

Name

BEST CAPABILITY BUILDER - Public Sector

WINNER

Melanie Charlton

BEST CAPABILITY BUILDER - Public Sector

WINNER

Melanie Charlton

BEST CAPABILITY BUILDER - Public Sector

Finalist

Jooli Atkins

BEST CAPABILITY BUILDER - Public Sector

Finalist

Jooli Atkins

BEST CAPABILITY BUILDER - Public Sector

Finalist

Melissa Nash

BEST CAPABILITY BUILDER - Public Sector

Finalist

Melissa Nash

BEST CAPABILITY BUILDER - Private Sector

Winner

Sharon Miecinski

BEST CAPABILITY BUILDER - Private Sector

Winner

Sharon Miecinski

BEST CAPABILITY BUILDER - Private Sector

Finalist

Dalia Potrus

BEST CAPABILITY BUILDER - Private Sector

Finalist

Dalia Potrus

BEST CAPABILITY BUILDER - Private Sector

Finalist

Lucia Ivanova

BEST CAPABILITY BUILDER - Private Sector

Finalist

Lucia Ivanova

BEST CHANGE COACH

Winner

Esther Goldsworthy

BEST CHANGE COACH

Winner

Esther Goldsworthy

BEST CHANGE COACH

Finalist

Julia Caplan

BEST CHANGE COACH

Finalist

Julia Caplan

BEST CHANGE COACH

Finalist

Jess Tayel

BEST CHANGE COACH

Finalist

Jess Tayel

BEST CHANGE INFLUENCER - Public Sector

Winner

Susan Lovell

BEST CHANGE INFLUENCER - Public Sector

Winner

Susan Lovell

BEST CHANGE INFLUENCER - Public Sector

Finalist

Jane Berezynskyj

BEST CHANGE INFLUENCER - Public Sector

Finalist

Jane Berezynskyj

BEST CHANGE INFLUENCER - Public Sector

Finalist

Vicky Parry

BEST CHANGE INFLUENCER - Public Sector

Finalist

Vicky Parry

BEST CHANGE INFLUENCER - Private Sector

Winner

Robin Ridgley

BEST CHANGE INFLUENCER - Private Sector

Winner

Robin Ridgley

BEST CHANGE INFLUENCER - Private Sector

Finalist

Ali Juma

BEST CHANGE INFLUENCER - Private Sector

Finalist

Ali Juma

BEST CHANGE INFLUENCER - Private Sector

Finalist

Isolde Kanikani

BEST CHANGE INFLUENCER - Private Sector

Finalist

Isolde Kanikani

BEST INDEPENDENT CONSULTANT

Winner

Juliet Hubert

BEST INDEPENDENT CONSULTANT

Winner

Juliet Hubert

BEST INDEPENDENT CONSULTANT

Finalist

Phillip Feingold

BEST INDEPENDENT CONSULTANT

Finalist

Phillip Feingold

BEST INDEPENDENT CONSULTANT

Finalist

Sohil Kara

BEST INDEPENDENT CONSULTANT

Finalist

Sohil Kara

FUTURE INSPIRATION - Public Sector

Winner

Sarah Morrison

FUTURE INSPIRATION - Public Sector

Winner

Sarah Morrison

FUTURE INSPIRATION - Public Sector

Finalist

Jane Hunter

FUTURE INSPIRATION - Public Sector

Finalist

Jane Hunter

FUTURE INSPIRATION - Public Sector

Finalist

Gerad Collingwood

FUTURE INSPIRATION - Public Sector

Finalist

Gerad Collingwood

FUTURE INSPIRATION - Private Sector

Winner

Rose Jacobson

FUTURE INSPIRATION - Private Sector

Winner

Rose Jacobson

FUTURE INSPIRATION - Private Sector

Finalist

Brogan Louise Scott

FUTURE INSPIRATION - Private Sector

Finalist

Brogan Louise Scott

FUTURE INSPIRATION - Private Sector

Finalist

Daniel M. Summers

FUTURE INSPIRATION - Private Sector

Finalist

Daniel M. Summers

LARGE-SCALE TRANSFORMATION - Public Sector

Winner

Claire Crompton

LARGE-SCALE TRANSFORMATION - Public Sector

Winner

Claire Crompton

LARGE-SCALE TRANSFORMATION - Public Sector

Finalist

Lesley McKay

LARGE-SCALE TRANSFORMATION - Public Sector

Finalist

Lesley McKay

LARGE-SCALE TRANSFORMATION - Public Sector

Finalist

Natalie O’Sullivan

LARGE-SCALE TRANSFORMATION - Public Sector

Finalist

Natalie O’Sullivan

LARGE-SCALE TRANSFORMATION - Private Sector

Winner

Catriona Toner-Johnson

LARGE-SCALE TRANSFORMATION - Private Sector

Winner

Catriona Toner-Johnson

LARGE-SCALE TRANSFORMATION - Private Sector

Finalist

Jag Johal

LARGE-SCALE TRANSFORMATION - Private Sector

Finalist

Jag Johal

LARGE-SCALE TRANSFORMATION - Private Sector

Finalist

Rochelle McCosker

LARGE-SCALE TRANSFORMATION - Private Sector

Finalist

Rochelle McCosker

TECHNOLOGY IMPLEMENTATION

Winner

Raveena Kohli

TECHNOLOGY IMPLEMENTATION

Winner

Raveena Kohli

TECHNOLOGY IMPLEMENTATION

Finalist

Stephanie Chandler

TECHNOLOGY IMPLEMENTATION

Finalist

Stephanie Chandler

TECHNOLOGY IMPLEMENTATION

Finalist

Sarah Newitt

TECHNOLOGY IMPLEMENTATION

Finalist

Sarah Newitt

BEST CHANGE SPONSOR

Winner

Sarah Churchman

BEST CHANGE SPONSOR

Winner

Sarah Churchman

BEST CHANGE SPONSOR

Finalist

Cristina Duran

BEST CHANGE SPONSOR

Finalist

Cristina Duran

BEST CHANGE SPONSOR

Finalist

Angela Lewis

BEST CHANGE SPONSOR

Finalist

Angela Lewis

LIFETIME AWARD

Winner

April Callis-Birchmeier

LIFETIME AWARD

Winner

April Callis-Birchmeier

LIFETIME AWARD

Finalist

Deborah Feakins

LIFETIME AWARD

Finalist

Deborah Feakins

LIFETIME AWARD

Finalist

Ron Leeman

LIFETIME AWARD

Finalist

Ron Leeman

Company Categories

Category

Level

Name

BEST CULTURE TRANSFORMATION - Public Sector

WINNER

BBC

BEST CULTURE TRANSFORMATION - Public Sector

WINNER

BBC

BEST CULTURE TRANSFORMATION - Private Sector

WINNER

Dragon Learning UK

BEST CULTURE TRANSFORMATION - Private Sector

WINNER

Dragon Learning UK

CHANGE MAKER OF THE YEAR

WINNER

British Antarctic Survey

CHANGE MAKER OF THE YEAR

WINNER

British Antarctic Survey

DIGITAL TRANSFORMATION - Public Sector

WINNER

His Majesty’s Passport Office

DIGITAL TRANSFORMATION - Public Sector

WINNER

His Majesty’s Passport Office

DIGITAL TRANSFORMATION - Private Sector

WINNER

BAE Systems Naval Ships

DIGITAL TRANSFORMATION - Private Sectorr

WINNER

BAE Systems Naval Ships

EMPLOYEE EXPERIENCE AND WELLBEING - Private Sector

WINNER

WM Reply

EMPLOYEE EXPERIENCE AND WELLBEING - Private Sector

WINNER

WM Reply

FUTURE-READY LEADERSHIP - Private Sector

WINNER

Domino Printing Sciences

FUTURE-READY LEADERSHIP - Private Sector

WINNER

Domino Printing Sciences

MODERN DESKTOP - Public Sector

WINNER

Dwr Cymru Welsh Water

MODERN DESKTOP - Public Sector

WINNER

Dwr Cymru Welsh Water

MODERN DESKTOP - Private Sector

WINNER

WM Reply

MODERN DESKTOP - Private Sector

WINNER

WM Reply

Past years winners

This website uses cookies to improve your web experience.